Mateřská škola Hříšice
Mateřská škola Hříšicevesnická škola rodinného typu

Zápis dětí - cizinců se zvláštní ochranou:  9. 6. 2022 v 11.00 - 13.00 hodin v MŠ Hříšice. Více informací v odkazu na tomto webu: Pro rodiče - Zápis a přijetí dětí - Zápis pro děti-cizince.

Dětský karneval

Poděkování sponzorům karnevalu 2020 (90.01 kB)

Fotografie z karnevalu 2020

Dětský karneval v Hříšici

Jak už je u nás tradicí, letošní – v pořadí už 21. Dětský karneval, pořádaný Mateřskou školou Hříšice, jsme si užili v neděli 23. února, těsně před koncem masopustu.

Před deštivým a větrným počasím poskytoval vyzdobený sál Kulturního domu v Hříšici příjemné útočiště, a tak není divu, že  se brzy zaplnil. Děti v převlecích zvířátek, pohádkových postav, dětských akčních hrdinů, sportovců, se nejdříve prošly po sále v promenádě, aby si všichni mohli prohlédnout, jak moc jim to sluší. A pak už nebyly k zastavení. Tančily, řádily a soutěžily s takovým nasazením, že jsme jim my dospělí jejich energii skoro záviděli. Neznamená to ale, že by zlobily, naopak. Krásně reagovaly na pokyny, dodržovaly pravidla a dbaly o bezpečnost svou i druhých. Mimořádně se sice objevila situace, jako když například taková malá „rozbuška“ ve fialových šatičkách rozjela odstrkovací motorku tak rychle, že doslova vletěla naproti do rodičů, kteří fotili a natáčeli svoje malé řidiče. Naštěstí se podařilo včas zareagovat a malou závodnici navést správným směrem, aby už bez nehody dorazila do cíle pro sladkou odměnu.

Jako organizátorky karnevalu jsme se shodly na to, že ten letošní karneval se dal dobře „ukočírovat“, dělal se nám letos opravdu lehce a příjemně. Za to patří dětem velká pochvala i obdiv, co všechno dokázaly zvládnout.

Těšilo nás, že se opět podařilo zajistit dostatek cen do dětské tomboly. Na každé z dětí se dostaly aspoň dvě výhry! Tímto moc děkuji všem sponzorům, kteří náš karneval podpořili. Za skvělou péči o mateřskou školu a vytváření dobrých podmínek pro práci s dětmi, vděčíme i našemu zřizovateli, Obci Hříšice.

Popřejme si, ať nám čekání na jaro zpříjemňuje víc takových událostí, jakou byl Dětský karneval v Hříšici.

Více o karnevalu: materska-skola (detsky karneval)

M. Klapuchová

O školce

dnes, čtvrtek 26. 5. 2022
zataženo 20 °C 10 °C
pátek 27. 5. slabý déšť 21/9 °C
sobota 28. 5. slabý déšť 14/6 °C

Májová kapka platí dukát.

Má-li Filip hromy v průvodu, značí to brzký déšť a úrodu.

Kdo jsme

• nově zrekonstruovaná, dobře vybavená školka
  • jednotřídní školka pro 24 dětí od 2 – 6 let
  • děti se zdarma učí angličtinu