Mateřská škola Hříšice
Mateřská škola Hříšicevesnická škola rodinného typu

Naše školka

Mateřská škola v Hříšici má dlouholetou historii. V dnešní budově sídlí od roku 1984. Navštěvují ji děti z Hříšice a Jersic, které jsou spádovou obcí, také děti z okolních vsí i z města Dačice. Zřizovatelem MŠ je Obec Hříšice.

Budova školy je umístěna v klidné části obce, obklopena školní zahradou. Několik desítek metrů od školky je údolí s potokem Vápovkou a stráň s nejvyšším vrchem v okolí, Bábou (665 m). Obec obklopují rybníky, pole, louky, lesy – prostředí, které nabízí krásné a podnětné vycházky do přírody.

V několika posledních letech prošla budova školy významnými rekonstrukcemi. O prázdninách 2020 byla upravena a vybavena novými hracími prvky školní zahrada. Ve stejném roce se z nevyužívané terasy stala krytá venkovní učebna a školka dostala novou fasádu. Tím však modernizace školy nekončí, v plánu do budoucna jsou další projekty. Samotná budova školy je bezbarierová, přízemní.

Provoz v MŠ je od 6.30 -15.45 hodin. Školka je jednotřídní, má kapacitu 24 dětí. Navštěvují ji děti 3 – 7 leté, pokud to kapacita školky dovolí, přijímáme i dvouleté děti. S dětmi pracují vždy dvě kvalifikované učitelky, s péčí o nejmladší děti pomáhá chůva.

Prostory pro děti jsou světlé, prostorné a moderně vybavené. Dětem jsou k dispozici hračky, hry, stavebnice, materiály, knihy, pomůcky pro jejich všestranný rozvoj.

Samotná výchovně-vzdělávací práce probíhá podle programu: „Začínáme společně“, který využívá výhody věkově smíšené skupiny dětí. Pomáhá dětem odpoutat se v klidném a podnětném prostředí, mezi kamarády a sourozenci, od rodiny, i navázat sociální kontakty. Získat potřebné poznatky, dovednosti a návyky, sebevědomí i samostatnost – důležité pro jejich další kroky v životě.

Přesto že jsme na vesnici, děti se od svého nástupu hravě a pravidelně seznamují s angličtinou. Užívají si kulturních pořadů i sportovních akcí. Využíváme tradic, které se během roku nabízí. Nezapomínáme na oslavy narozenin dětí.

Součástí MŠ je školní kuchyně, ve které vaříme chutně, z kvalitních, pokud to je možné, z tuzemských surovin. Dbáme na jejich čerstvost, kvalitu a šetrné zpracování. Děti zvolna a nenásilně vedeme k osvojení si pravidel zdravého stravování.

Využíváme možnosti čerpání prostředků z evropských fondů, formou Šablon. Realizujeme Projektové dny v MŠ, kdy zveme do školky odborníky z různých oborů a podporujeme zvídavost dětí i jejich povědomí o různých zajímavých oborech lidské činnosti.

Spolupracujeme, kromě dalších institucí, hlavně se základními školami, kam naše děti přecházejí. Díky zpětné vazbě víme, že si naše děti ve škole vedou dobře.

O školce

skoro jasno 7 °C 0 °C
středa 20. 3. jasno 8/-1 °C
čtvrtek 21. 3. oblačno 6/0 °C
pátek 22. 3. oblačno 6/-1 °C

Jak prší v březnu, tak také v červnu.

Pranostika na akt. den

Svatého Josefa vítr z Moravy - bude hodně trávy, a když z polské strany - bude zrní i slámy.

Kdo jsme

• nově zrekonstruovaná, dobře vybavená školka
  • jednotřídní školka pro 24 dětí od 2 – 6 let
  • děti se zdarma učí angličtinu